sdílet sdílet

Krůčky pro Eričku

Krůčky pro Eričku

Erika se narodila jako naprosto zdravé dítě. Přestože její matka prodělala komplikované těhotenství a Erika se narodila předčasně, byla v pořádku. Ale jen do jejích 2,5 měsíců života, kdy její praktický lékař rozhodl o očkování. Přesto, že matka upozorňovala na problémy při porodu a lékař byl specialistou na imunologii, Eriku nechal naočkovat komplexní hexavakcínou. Zprvu očkování snášela „dobře“. Její rodiče nebyli nijak informovaní o nežádoucích účincích, a proto dceřinu náhlou nemotornost a ochablost přisuzovali spíše únavě. Její stav se ale zhoršoval a diagnóza byla šokující – regres vývoje způsobený vakcínami.

Dnes jsou Erice dva roky. Nechodí, sama nesedí, nemluví, neudrží hlavičku. Ztratila veškerou motoriku v rukách a potřebuje 24hodinovou péči. Jediné, co jí z dlouhodobého hlediska pomáhá, je cvičení a reflexní masáže, kdy se pozvolna dostavují výsledky.

Matka Eriky je přesvědčená, že došlo k pochybení lékaře, který nepřihlédl ke komplikacím při porodu a k nízkému věku, kdy nebyl Eriky imunitní systém na vakcínu připraven. Nebýt očkování, se kterým se její tělo kvůli metabolické vadě nedokázalo poprat, byla by v pořádku jako většina dětí v jejím věku.
Nadační fond pomoci otevřel crowdfundingovou sbírku Krůčky pro Eričku, která se stala obětí nevhodně aplikovaného povinného očkování. Rodina vysbírala díky Vám přes 270 tisíc korun a peníze ze sbírky použila na cvičení a masáže, které jsou velice nákladné, ale účinné. Další informace o Erice najdete na www.kruckyproericku.cz