sdílet sdílet

Gympláci pro Kubíka

Gympláci pro Kubíka

Studenti Gymnázia Zábřeh se pod záštitou Nadačního fondu pomoci Karla Janečka rozhodli uspořádat sbírku pro devítiletého Kubíka trpícího autismem, který se stal obětí selhání sociálního systému a úřední byrokracie. Prostřednictvím Nadačního fondu pomoci otevřeli svůj crowdfundingový projekt s názvem Gympláci pro Kubíka.

Jejich původní meta byla 30.000 korun, nakonec ale vybrali téměř 150.000. Studenti si sami připravili harmonogram celé akce, PR plán i video. Svým nasazením a přístupem dokázali spojit celé město Zábřeh, takže projekt měl obrovský komunitní dosah a dozvěděl se o nich celý kraj i místní média.

Crowdfundingová sbírka vyhrála cenu za nejlepší projekt v soutěži Ceny fóra dárců 2016. „Komise Cen Fóra dárců měly letos opravdu náročnou práci, protože vybíraly z více než 170 přihlášených projektů. Ve své kategorii ale jednoznačně zaujal projekt „Gympláci pro Kubíka“, a to zejména díky svojí autentičnosti a zapojení studentů, kteří s obdivuhodnou pílí a vytrvalostí chtěli pomoci. Podařilo se jim pro svůj cíl získat jak podporu veřejnosti, tak zázemí a finance od Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. A výsledek je fenomenální,“ uvedla Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců.