sdílet sdílet

Šikana místními dětmi

Šikana místními dětmi

 

S prosbou o pomoc se na nás obrátila paní Petra. Její syn Pavlík je nemocný (vývojová dysfázie, deprese, astma, po operaci ledviny atd.). V místě, kde ještě v nedávné době bydleli, však místní děti začaly Pavlíka šikanovat, a docházelo jak ke slovnímu, tak i fyzickému napadání. Následkem toho se Pavlík psychicky zhroutil. Musí dojíždět na terapie, a i dle terapeuta je jediným východiskem pro zlepšení jeho stavu se přestěhovat. Oddělení sociálně-právní ochrany dětí si v tomto případě nevědělo rady a ani policie nedokázala pomoci. Paní Petra nás oslovila, jelikož nemá dostatečné prostředky, jaké by právě v souvislosti s přestěhováním se potřebovala. Pomohli jsme jim tedy příspěvkem částečně s úhradou kauce na nový byt.

Se synem už bydlíme, je to moc hezký byt, jsme nadšení. Syn má zde svůj pokoj a je moc spokojený, jde to na něm vidět jen za těchto pár dní. Jsem moc šťastná a syn také, přestěhování mu moc pomohlo.Stále hledám dárce na zbytek kauce a s pomocí s nábytkem, ale věřím, že vše dopadne dobře. Majitel je velice nápomocen a chápe mou situaci a je trpělivý, tak jsem za to moc vděčná.

Moc Vám za vše děkuji, je to velká pomoc pro náš nový začátek. Ještě se snažím, aby syn mohl mít plnohodnotný život, jen si musím říci i pomoc. Ještě, že jsou lide lidé jako vy, kteří pomáhají, děkuji.

Po nějaké době se nám paní Petra ozvala s milým emailem.

Chtěla jsem Vám napsat jak se nám daří, a mohu říci, že syn je moc šťastný. Našel si tu kamarády, někdy mi doma i pláče, jak je prý tady šťastný, jak jsou zde děti moc hodné a moc se mu v  bytě a na vesničce líbí. Moc jsem Vám chtěla poděkovat i já, když toto píšu tak neudržím slzy, že jsou zde lidé, kteří nám pomohli takto se oprostit z toho nejhoršího.

Moc Vám Děkuji, jste úžasní.

 

Vložit komentář