sdílet darovat

Podpoř mou práci, dělám ji rád

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Lenka Bejčková

l.bejckova@zajiceknakoni.cz
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 337 344 Kč z 532 224 Kč

63,38 %
Vybráno 63,38 %
Donátoři přispěli 337 344 Kč a lilia přispěl/a
SDÍLET NA

Praha

V naší kavárně našlo nově práci jedenáct „kavárníků,“ se kterými se život nepáral, ale berou ho s nadhledem. Navíc vždy s úsměvem na tváři 😊. Potřebujeme pro ně finance na asistenta, bez kterého jsou „kavárníci“, i přes svoji snahu, ztraceni.

Asi jste o nás v loňském roce slyšeli. Ano, my jsme ta kavárna, která nevědomky spustila na sociálních sítích obrovskou vlnu solidarity a podpory lidí ze všech koutů světa. Podpora, která se k nám dostala, dokázala pomoci před zavřením. Spustila, ale také obrovský zájem o práci z řad lidí s handicapem, kteří u nás nyní hledají uplatnění, ale s jejich handicapem není možné, aby samostatně pracovali. Při práci na ně musí dohlížet asistentka, která jim se vším pomůže. A proto teď přicházíme s prosbou. Otevřete dveře dalším kavárníkům v jejich nelehké cestě životem?  Podpořte jejich zaměstnání v kavárně, kde se cítí dobře a v bezpečí.

Pomůžete dostat náš nový tým kavárníků do hry? Ukažte dobré srdce a podpořte nás

Odměny pro vás – uveďte prosím do poznámky

Dar nad 199,- Kč – kniha z naší knihovny  

Dar nad 499,- Kč – balení originální kávy 250 gramů zrnkové kávy 100% Arabika a k tomu kniha z naší knihovny

Jak funguje vyzvednutí odměn? S potvrzením o daru, které vám zašle NF Pomoci do emailu, přijdete do Café AdAstra, Podskalská 8, 120 00 Praha 2 od pondělí do pátku mezi 11-23 hodinou, v sobotu 10-23 hodinou. Potvrzení ukažte obsluze, která vám vaši odměnu vydá.

Kavárna Café AdAstra je projekt neziskové organizace Zajíček na koni, o.p.s. Kavárna vznikla za podpory sponzorů a funguje jen díky jejich podpoře a návštěvníkům kavárny. Je to neziskový a nevýdělečný projekt. V případě, že začne projekt generovat zisk, bude použit na podporu dalších projektů – táborů pro handicapované děti, terapeutické jízdy a další.

V kavárně Café AdAstra pracují lidé s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem, kteří nemají uplatnění na běžném trhu práce a většinou své místo nemohou najít ani na chráněných pracovištích. Cílem je vytvoření přirozeného prostředí, kde se spolu potkávají a pracují lidé s handicapem a ti, kteří žádný handicap nemají. Pro lidi s postižením to znamená rozvoj jejich pracovních dovedností a schopností, dochází ke zvyšování jejich sebevědomí, a tím ke zkvalitnění celého života.

V kavárně provozujeme také „Zajíčkův obchůdek,“ kde si můžete zakoupit výrobky našich klientů. Je to další činnost klientů provozovaná v kavárně. Klienti mají pocit z dobře vykonané práce a velkou radost, když se výrobky prodají. Klienti jsou vedeni zkušenou arteterapeutkou přímo v prostorách kavárny, kde v případě potřeby odpočinku zrelaxují prací v artedílně.

Proč to celé vzniklo?

Během mnoha let fungování organizace Zajíček na koni, o.p.s. (organizace byla založena v roce 2004) se z klientů v dětském věku stali dospělí, kteří marně hledali uplatnění na trhu práce. Pracovních míst uzpůsobených pro lidi s handicapem je velmi málo, a tak vznikla myšlenka vytvoření místa, kde by se naši klienti mohli uplatnit. První nápad na kavárnu se zrodil již v roce 2005, ale vše muselo projít hodně dlouhým procesem zrání a realizace. Kavárna byla otevřena v září v roce 2015.

Kdo u nás pracuje?

Jde o osoby s lehkým, ale i těžkým zdravotním, tělesným a duševním postižením, pro které je bytí s lidmi a komunikace velice důležitá. Zaměstnáváme všechny ty, kteří to potřebují, a v tom jsme mezi ostatními výjimeční. Formu práce, pracovní náplň a způsob, jakým bude klient práci vykonávat, volíme tak, aby to pro ně bylo přijatelné, ale zároveň i přínosné.

„Naše kavárníky“ můžeme rozdělit na dvě skupiny dle jejich schopností, pracovních dovedností a hlavně vážnosti jejich handicapu:

Tréninková skupina – nácvik pracovních dovedností praxe pro další zaměstnání (zde se jedná hlavně o klienty s lehčím handicapem)

Socializační skupina – zde je nejdůležitější právě samotné začlenění do společnosti. Práce v kavárně je pro tyto klienty určitým způsobem terapie a zapojením se do běžného života (zde se zpravidla jedná o nezačlenitelné klienty s vážným handicapem). Tato skupina je dnes mnohonásobně četnější než skupina tréninková. Začlenění této skupiny na trh práce je velikou zvláštností a žádná jiná podobná kavárna v ČR, která by začleňovala tuto skupinu, neexistuje.

www.cafeadastra.cz   

facebook

Email: sbirka@zajiceknakoni.cz

Pořádá: Zajíček na koni, o.p.s.

Vložit komentář

Na projekt ještě nepřispěl nikdo, můžete být první!

Další projekty