Můj táta skočil pod vlak

13. listopadu 2019

Vybráno: 83 049 Kč z 248 832 Kč (33.38 %)

Na projekt přispělo 29 dárců


Poradna Vigvam funguje od roku 2016. Jako první v ČR se věnuje tragickému úmrtí a pracuje s celou rodinou.

Viděly bráchu skočit z okna, táta se jim zabil v autě nebo jim umřela máma, když ji nejvíce potřebovaly. To jsou děti, které přicházejí do Poradny VIGVAM. Potřebují pochopit situaci a překonat trauma, které jim smrt blízkého člověka nečekaně vnesla do života.

Dle statistik je v ČR přes 6 600 dětí, které ročně ztratí blízkého. Tisíce dětí, které potřebují, aby jim někdo pomohl, i když jejich osud všechny šokuje. Představte si, že za vámi přijde čtyřletá Týna a řekne, že její ségra umřela na nádor mozku, osmiletý Tomáš, že našel tátu pověšeného v obýváku… Co to s vámi dělá?

Jestli vás ta představa děsí, nebojte se, nejste jediní.

V poradně Vigvam v rámci terapie i podpůrných skupin poskytujeme dětem prostor, kde se mohou svěřit. Obzvlášť dětské skupiny mají v procesu uzdravení obrovský přínos. Děti jsou v bezpečném prostředí vrstevníků se stejným osudem. Můžou otevřeně projevovat všechny emoce, které jinde potlačují. Sdílejí svůj příběh, aniž by se bály, že někoho šokují. To přináší obrovskou úlevu. Více o tom, jak děti prožívají smrt blízkého v DVTV.

Pomozte nám zajistit a rozšiřovat prostor, ve kterém budou moci děti nastartovat proces uzdravení.

Úspěšná sbírka nám pomůže realizovat dětské skupiny pro malé siláky po celý rok 2020. Ve skupině je okolo 8 dětí. Skupiny jsou otevřené, to znamená, že do nich děti mohou vstupovat během celého roku. Vede je dvojice našich odborných terapeutů, kteří mají dlouholeté zkušenosti z Linek důvěry.

Pomůže nám uskutečnit 150 setkání s rodinami, které potřebují přijmout smrt blízkého.

Vedle toho nám částka 12^5, tj. 248 832 Kč pomůže s rozjezdem workshopů pro širokou veřejnost. Jejich cílem je, aby lidé věděli, jak s dětmi mluvit o smrti a nebáli se s nimi téma otvírat. Plánujeme 2 workshopy zaměřené na konkrétní témata – Kdy brát děti na pohřeb, jak jim sdělit, že jim zemřel blízký člověk, jak číst dětské emoce.

O NÁS

Poradna Vigvam funguje od roku 2016. Jako první v ČR se věnuje tragickému úmrtí a pracuje s celou rodinou. Snažíme se o osvětu veřejnosti, abychom těm, které potkala ta nejbolestivější ztráta, dokázali společně pomoci. Smrt je totiž součást našich životů.

Více o nás najdete na www.poradna-vigvam.cz

FB @poradnavigvam

IG @poradnavigvam