Když dítě zkolabuje ve škole

29. dubna 2019

Pro Petra začal den jako každý jiný. Ráno odešel do školy, kde se mu však hned v první hodině udělalo nevolno a zkolaboval. Paní učitelka zavolala matce, ať si pro syna přijede. Než stačila přijít, na místo už byla přivolána ambulance. Přestože mu bylo velmi zle a stěžoval si na necitlivost a brnění v končetinách, nebyla mu poskytnuta dostatečná pomoc.

Naopak se ho záchranáři snažili postavit na nohy a nařkli Petra z toho, že si pouze vymýšlí a simuluje před maminkou. Odešli a nechali Petra bez pomoci, ať si ho maminka odvede domů sama. Ta však nechtěla nechat nic osudu a s Petrem odjela do nemocnice, kde byl následně hospitalizován.

Tímto se rodině ze dne na den otočil život vzhůru nohama, Petrovi totiž následně ochrnula dolní část těla. Krom jiného nemohla maminka Petra s dětmi zůstat v současném bydlení a rodina se potřebovala kvůli zdravotnímu stavu syna přestěhovat do bezbariérového bytu, což s sebou však nese velké finanční náklady.

Nadační fond pomoci jim pomohl se zaplacením prvního nájmu v novém bezbariérovém bytě. Snad zde po návratu z rehabilitačního střediska bude pro Petra  dostatečný prostor pro následnou rekonvalescenci a rehabilitaci a jeho zdravotní stav se bude rychle zlepšovat.