Je 1,5 milionu za šanci žít moc?

08. října 2019

Vybráno: 894 993 Kč z 1 500 625 Kč (59,64 %)

Na projekt přispělo 2841 dárců


Jmenuji se František Mach a bydlím v Ústí nad Labem. V roce 2016 mi po odstranění pihy byla diagnostikována rakovina kůže, agresivní melanom. Následovala operace, při které byl nádor odstraněn společně s 16 uzlinami. Má žena se z diagnózy psychicky zhroutila a já ji slíbil, že budu bojovat, jak to půjde.

Jak se zákeřnou nemocí bojovat, jsem zjišťoval postupně. Měl jsem velké štěstí na lékaře, který doporučil biologickou léčbu. Boj začal.

Při první kontrole bylo vše v pořádku, ale každá další návštěva lékaře byla pro nás všechny velkým stresem. Zafungovala kombinace dvou léků, a to bylo skvělé. Občas jsem cítil nevolnosti a únavu. Na to jsem ale rychle zapomněl, když jsem se dozvěděl, že léčba zabírá.

Lékař mi doporučil jedinou účinnou a možnou léčbu, která mi pomáhala, pojišťovna na to však měla názor jiný. Vzala můj osud do svých rukou a stala se tak soudcem, který rozhoduje o tom, zda budu nebo nebudu žít.

I tak jsem se nevzdával. Léčbu jsem si hradil sám, což mě společně s manželkou dostalo do dluhů. Po dalším vyšetření jsem se dozvěděl, že mi musí být léky odebrány, jelikož se ukázaly metastáze na plicích, v rameni a v dolní části páteře. Byl jsem zdrcený, ale lékař měl pro mě připravenou novou BIO léčbu. Bohužel se opět ozvala pojišťovna a stanovenou léčbu zamítla.

Odvolával jsem se na „všechny strany“, psal i prezidentovi, ministru zdravotnictví, dostaly se mi však stejné odpovědi – nemůžeme vám pomoci. Dokonce se odvolával i můj onkolog, ale též neúspěšně. Jediná šance, aby se metastáze nerozšířily do celého těla, byla agresivní chemoterapie, kterou jsem podstoupil a nyní mě čeká poslední. Má hodně nežádoucích účinků, a tak již další dostat nemohu, mé tělo by to nezvládlo.

Rodina vždy stála při mně. Poslední rok mi nejvíce sil dodávala nejmladší vnučka Jasmínka. Dcera manželky v mé nemoci žila s námi a moc nám pomáhala. Vím, že pokud to půjde a já budu dýchat, budu za ně bojovat a snažit se, aby se měly dobře a moje nemoc/léčba je nijak nepoznamenala. Dluhy s manželkou řešíme, jsme v insolvenci a splácíme je. Žena se po psychické stránce cítí lépe a momentálně si aktivně hledá zaměstnání.

Na léčbu nám bohužel již nikde nepůjčí, úspory už došly. Celková částka na léčbu činí 1 500 625 Kč, tj. 35^˘4.

Je jeden a půl milionu za šanci žít moc?

Proto se obracím s žádostí o pomoc na vás. Přispějte prosím v této sbírce a pomozte mi získat potřebné finance na léčbu, která mi umožní žít. Děkuji.

https://www.dcul.cz/

http://alternativnicesta.cz/braf-melanom/

http://www.melanom.cz/

https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/opdivo-epar-medicine-overview_cs.pdf