Bezpečný domov pro maminku a 5 dětí

21. října 2019

Vybráno: 671 384,- Kč z 810 000 Kč (82,9 %)

Na projekt přispělo 521 dárců

Patron sbírky:  Lilia Khousnoutdinová


Za řekou Moravou v malebné obci mezi hřebeny Bílých Karpat žije maminka s pěti dětmi. Mají obyčejné příjmení, ale neobyčejný osud. Za posledních pět let se nedobrovolně mnohokrát stěhovali. Dvakrát přišli o všechny hmotné věci. Těžkou situaci odstartoval útěk ze vztahu, ve kterém už maminka nechtěla pokračovat… ze vztahu, ve kterém žila ve strachu.

V roce 2015 odchází Zuzka poprvé ze společné domácnosti s přesvědčením, že život bez partnera zajistí jí i dětem lepší budoucnost. Jak daleko od reality její přesvědčení tehdy je… Rodič samoživitel v byrokratickém státě bez pomoci není schopen zajistit stabilní bydlení pro své děti.

Drobná, milá a trpělivá Zuzka své děti kvůli častému stěhování vyučuje doma. Přes všechny útrapy byste při osobním setkání nezaznamenali náznak smutku, beznaděje… Děti jsou zdravé, veselé a dokážou všechny situace řešit v klidu. V jejich přítomnosti se usmíváte, rostete. Panuje u nich pohoda, láska, klid.

Jsou neustále spolu. Sdílejí to dobré i zlé, a také vyrábějí výborné raw cukroví, snaží se být prospěšní pro okolí, ač nemají téměř nic materiálního – většina věcí, oblečení a hraček je od dárců, kteří rodině dlouhodobě a nezištně pomáhají.

Zuzka se teď musí vypořádat s těžkým úkolem, najít sobě a svým dětem střechu nad hlavou. Současné bydlení je odlehlé, drahé a smlouva končí v březnu 2020. Pak nebudou mít kam jít… Zuzka už mnoho let touží po skromném vlastním bezpečném bydlení, kde budou moct být spolu a zároveň pomáhat ostatním, protože vždycky je naděje, vždycky je cesta.

Pokud Vás tento příběh oslovil, pomozte prosím zajistit pěti dětem a jejich mamince stabilní domov. Cílová částka je 30^4, tj. 810 000 korun. Patronkou této sbírky je Lilia Khousnoutdinova. Zuzce a dětem se rozhodla přispět částkou 21 000 korun.       

POMOZTE JIM, ABY TO DOKÁZALI!

DĚKUJEME