sdílet darovat

Zachraňme Anet společně ruku

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Markéta Navrátilová

makina77@seznam.cz
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 233 396 Kč z 111 132 Kč

210,02 %
Vybráno 210,02 %
Donátoři přispěli 233 396 Kč a Karel Janeček přispěl/a
SDÍLET NA

Plzeňský

Novinky

V březnu jsme s dcerou odjely do Izraele na konzultaci na soukromou kliniku. Od tamních odborníků jsme měly velká očekávání. Setkali jsme se tam s předními odborníky na chirurgii ruky. Bohužel ani tam nám nakonec nejsou schopni pomoci a věc chtějí konzultovat s dalšími specialisty ze Švýcarska. 

Po návratu domů se stav ruky zhoršil a dcera musela absolvovat operacive fakultní nemocnici Olomouc -vytaženi stimulátoru včetně všech drátu a elektrod. Bohužel ulnarni nerv je stále ve špatném stavu a máme vysoké dávky opiátu k tlumení bolesti. Stále platí že lékaři v České Republice nedokáží pomoci. Děkujeme všem za Vaši podporu Nyní hledáme další odborníky, kteří by nám mohli s rukou pomoci. Jsem teď v kontaktu s lékařem ze Švýcarska. 

Mnozí z Vás nás znáte z reportáže České televize, která se týkala možné amputace ruky naší dcery Anet. Ta je nyní po 25 operacích pravé horní končetiny a trpí neutišitelnými bolestmi. Je neustále pod opiáty a anestetiky. Protože pro ni není v Česku další možnost léčby, obrátili jsme se na zahraniční lékaře.

 

Vypadá to, že jedinou nadějí, jak se vyhnout amputaci, je zákrok v Izraeli. Tamní lékaři věří, že ruku dokáží zachránit. Anetka musí absolvovat konzultaci v Tel Avivu, na které se stanoví konkrétní operační postup. Konzultace, včetně letenek a ubytování vyjde na 12×21³ což je 111 132 Kč

 

Prosím, spojme společně síly a dejme dohromady tuto částku, ať můžeme 21.3. do Tel Avivu s Anet odletět. 

 

Anet má 15 roků. Je to krásná a nadaná dívka. Ráda fotí a má za sebou vítězství v celorepublikových soutěžích. Když měla 7 a půl roku, život se nám obrátil naruby. Šli jsme na banální vyšetření nosních dutin. Anet bohužel vypadla z postýlky, i když si myslím, že v tom věku měla být na normálním lůžku. Vypadla tak nešťastně, že z toho byla komplikovaná otevřená zlomenina včetně poškození periferního nervu. Tak začal kolotoč operací. Vše se dokola komplikovalo. Opakované kožní defekty, brnění prstů a infikovaná kost. Nic nešlo dle našich představ. Přistoupilo se kvůli bolestem k míšní stimulaci, ovšem bez efektu. Nerv jí zarůstá jizevnatou tkání. Bolesti jsou větší a větší. Další krok, přidat periferní stimulaci opět bez efektu. Začalo kolečko vyšetření, které prokázalo rapidní zhoršení. Výsledky nejsou dobré. Další léze, další progrese. Ruka atrofuje, svaly slábnou. Jsme už zoufalí. Anet posledních 8 let jen trpí a bolesti jsou nesnesitelné. Přistoupilo se k zavedení PICC katetru kvůli užívání těžkých opiátů a anestetik tlumících bolest. K dnešnímu dni je Anet po 25 operacích. S velkou nadějí jsme jeli na konzultaci do Prahy. Bohužel verdikt zněl, že nám nedokážou pomoci. Já, zoufalá matka, jsem se spojila s klinikou v Tel Avivu, kde mají s naší diagnózou zkušenost. Přesto, že je stav ruky špatný, komplikovaný a operačně náročný, pro ně je řešitelný. Finální částka takové léčby může být až kolem 6 miliónů korun. Skládá se ze série operačních zákroků a hospitalizace v Izraeli na celý rok.

 

Částka na celou operaci pro nás nedosažitelná, proto se obracíme na vás. Věříme, že s vaší pomocí ruku Anetě zachráníme a ona tak bude moci žit spokojený a bezbolestný život, stejně jako její vrstevníci.

 

Všem děkujeme za podporu.

Aneta s rodinou

 

 

 

Vložit komentář

Na projekt ještě nepřispěl nikdo, můžete být první!

Další projekty