sdílet darovat

VZP zase (ne)zasahuje

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu:

Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 32 360 Kč z 32 400 Kč

99,88 %
Vybráno 99,88 %
Donátoři přispěli 20 000 Kč a Karel Janeček přispěl 12 360 Kč
SDÍLET NA

Počet sdílení: 0

Olomouc

Znovu jsme se setkali s iracionální byrokracií Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Vzpomínáte si na příběh Simony, která měla nárok na nový invalidní vozík od pojišťovny, ale ta jí přidělila vozík, na kterém nemohla bezbolestně sedět? Pokud ne, pak si jej přečtěte, byrokracie se i pro tentokrát projevila jako naprosto iracionální. Tehdy jsme se rozhodli Simoně a její rodině pomoci, a poskytli jsme jim příspěvek na relevantní vozík.

Uběhlo několik měsíců a obrátila se na nás rodina Nečesaných. A tak jsme zjistili, že Všeobecná zdravotní pojišťovna znovu (ne)zasahuje. Dvaadvacetiletý handicapovaný Luděk a jeho rodina museli jeho dosavadní invalidní vozík z technických důvodů vyřadit z provozu. Odborní lékaři jim doporučili zažádat o vozík nový, a tak také učinili. VZP požádali o speciální vozík, který je v sazebníku pojišťovny a částečně je hrazen.

Vozík byl však bohužel z ekonomických důvodů pojišťovnou zamítnut. Místo něj byl doporučen ekonomicky výhodnější vozík, který je však pro rodinu Nečesaných naprosto nevyhovující. A to rozměrově, váhově i příslušenstvím. Na základě stížnosti k rodině vyslala pojišťovna revizního technika i revizního lékaře. Namísto toho, aby se věnovali šetření zdravotního stavu a relevantností vozíku, soustředili se pouze na „vpasování“ zkušebního vozíku na schodišťovou plošinu. Ani námitky pana Nečesaného, kde pojišťovně jasně uvedl, že vozík, který jim chtějí přidělit, má délku 120 cm, přitom na plošinu se vejde maximálně 100 centimetrový vozík, nebyly uznány. Pojišťovna opakovaně poslala zamítnutí. Holt ekonomické důvody mají nejspíš přednost před zdravím.

Co bude rodina Nečesaných dělat dál? Nevzdá se tak snadno. U pojišťovny se odvolali a mezitím shánějí peníze na nový vozík pro syna. Naštěstí se našlo několik dobrých lidí, kteří přispěli, například i zaměstnavatel pana Nečesaného. Podáte pomocnou ruku i Vy?

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další projekty