sdílet darovat

Role zisku v neziskovkách aneb návod, jak pomáhat smysluplně

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Simona Bagárová

simona@simonab.cz

Čas do konce: 27 dní

Vybráno: 1 900 Kč z 25 344 Kč

7,50 %
Vybráno 7,50 %
Donátoři přispěli 1 900 Kč a Karel Janeček přispěl
SDÍLET NA

Počet sdílení: 0

Praha

Sbírat víčka, kupovat „odznáčky“ na ulici nebo posílat každý měsíc malý obnos? Co je ta správná cesta ke smysluplné podpoře neziskových organizací, a jak ji poznat?

Má smysl „kupovat dětem v dětských domovech hračky“? A jsou lidé v neziskovkách jen batikovaní nadšenci? Nemá a nejsou! Neziskovky i firmy mají stejné principy řízení. Neziskovky i firmy potřebují dobré nápady, dobré lidi a peníze. A dobrý management.

A s tím chceme deseti neziskovým organizacím pomoci! Naším cílem je vybrat částku 25.000 korun a uspořádat vzdělávací kurz managementu pro deset neziskových organizací. Deset neziskových organizací díky vaší podpoře dostane šanci absolvovat manažerský trénink, zlepšit svoje fungování a lépe pak pomáhat tam, kde je to potřeba.

Prvních 80 podporovatelů, kteří přispějí minimální částkou 300,-Kč, získá vstupenku na debatu tří významných osobností. Heleny Třeštíkové, Margarety Křížové a Karla Janečka. Přispět můžete jakoukoliv částkou i v případě, že se vám na debatu nechce, ale chcete podpořit profesionalizaci deseti neziskových organizací. Vy budete mít dobrý pocit a vaši vstupenku dostane někdo další v řadě.

Proč jsme pozvali právě tyto tři osobnosti?

Dokumentaristka Helena Třeštíková se celý život věnuje časosběrnému dokumentu a ukazuje příběhy lidí, sociální témata i způsoby, jak se vyrovnávat s nejrůznějšími tíživými situacemi. Jsou možnosti, jak pomáhat, opravdu na každém kroku? A jakou má ona sama zkušenost s neziskovými organizacemi?

Investorka času a podnikatelka Margareta Křížová mimo jiné pomáhá začínajícím podnikatelům v duchu motta „Všichni už jsou v Silicon Valley, jen já mám obchod na rohu ulice.“ V rámci debaty se mimo jiné dozvíte, proč má řízení firmy a neziskovky tak podobné principy a proč je tak někdy smysluplnější podpořit rozvoj organizace než „koupit dítěti v dětském domově dárek.“ 

Matematik a vizionář Karel Janeček stojí mimo jiné za projekty jako je Nadační fond pomoci Karla Janečka, který pomáhá lidem prostřednictvím crowdfoundingových sbírek nebo Nadační fond Neuron, který podporuje české vědce. Jaký byl jeho pohled na společensky prospěšné projekty na samém začátku, kam se postupně posouval a proč je někdy těžší vybrat projekty k podpoře než na ně získávat peníze. To vše a mnohem víc se od něj v rámci debaty dozvíte a získáte návod, jak i vy nebo vaše firma můžete pomáhat opravdu smysluplně.

www.simonab.cz

www.managementproneziskovky.cz

facebook

Vstupenky na debatu vám budeme zasílat na Váš email, zkontrolujte prosím, že jste ho do formuláře uvedli správně!

Vložit komentář

Na projekt přispělo: 5

Vzhledem k množství darů se tento seznam aktualizuje cca jednou za dvě hodiny. Děkujeme vám za pochopení.

  • Veronika Šancová300 Kč
  • Anonymní dárce"Je to dobrej nápad."300 Kč
  • Jitka Andrlíková"Jelikož sama od roku 2014 provozuji neziskouvou organizaci Fórum pro přitové vzdělání z. u., je potřeba více takových to akcí- i my to s menežmentem moc zatím neumíme a říkání si o peníze je pro nás také težké- ale chceme to změnit a já si podobných věcí moc vážím."500 Kč
  • Anonymní dárce300 Kč
  • Anonymní dárce500 Kč
  • zobrazit další

Další projekty