sdílet darovat

Role zisku v neziskovkách aneb návod, jak pomáhat smysluplně

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Simona Bagárová

simona@simonab.cz
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 10 049 Kč z 25 344 Kč

39,65 %
Vybráno 39,65 %
Donátoři přispěli 10 049 Kč a Karel Janeček přispěl/a
SDÍLET NA

Praha

Sbírat víčka, kupovat „odznáčky“ na ulici nebo posílat každý měsíc malý obnos? Co je ta správná cesta ke smysluplné podpoře neziskových organizací, a jak ji poznat?

Má smysl „kupovat dětem v dětských domovech hračky“? A jsou lidé v neziskovkách jen batikovaní nadšenci? Nemá a nejsou! Neziskovky i firmy mají stejné principy řízení. Neziskovky i firmy potřebují dobré nápady, dobré lidi a peníze. A dobrý management.

A s tím chceme deseti neziskovým organizacím pomoci! Naším cílem je vybrat částku 25.000 korun a uspořádat vzdělávací kurz managementu pro deset neziskových organizací. Deset neziskových organizací díky vaší podpoře dostane šanci absolvovat manažerský trénink, zlepšit svoje fungování a lépe pak pomáhat tam, kde je to potřeba.

Prvních 80 podporovatelů, kteří přispějí minimální částkou 300,-Kč, získá vstupenku na debatu tří významných osobností. Heleny Třeštíkové, Margarety Křížové a Karla Janečka. Debata se bude konat dne 13.5.2019 v Café divadla Komedie od 17:30 do 18:45 hod. Přispět můžete jakoukoliv částkou i v případě, že se vám na debatu nechce, ale chcete podpořit profesionalizaci deseti neziskových organizací. Vy budete mít dobrý pocit a vaši vstupenku dostane někdo další v řadě.

Proč jsme pozvali právě tyto tři osobnosti?

Dokumentaristka Helena Třeštíková se celý život věnuje časosběrnému dokumentu a ukazuje příběhy lidí, sociální témata i způsoby, jak se vyrovnávat s nejrůznějšími tíživými situacemi. Jsou možnosti, jak pomáhat, opravdu na každém kroku? A jakou má ona sama zkušenost s neziskovými organizacemi?

Investorka času a podnikatelka Margareta Křížová mimo jiné pomáhá začínajícím podnikatelům v duchu motta „Všichni už jsou v Silicon Valley, jen já mám obchod na rohu ulice.“ V rámci debaty se mimo jiné dozvíte, proč má řízení firmy a neziskovky tak podobné principy a proč je tak někdy smysluplnější podpořit rozvoj organizace než „koupit dítěti v dětském domově dárek.“ 

Matematik a vizionář Karel Janeček stojí mimo jiné za projekty jako je Nadační fond pomoci Karla Janečka, který pomáhá lidem prostřednictvím crowdfoundingových sbírek nebo Nadační fond Neuron, který podporuje české vědce. Jaký byl jeho pohled na společensky prospěšné projekty na samém začátku, kam se postupně posouval a proč je někdy těžší vybrat projekty k podpoře než na ně získávat peníze. To vše a mnohem víc se od něj v rámci debaty dozvíte a získáte návod, jak i vy nebo vaše firma můžete pomáhat opravdu smysluplně.

www.simonab.cz

www.managementproneziskovky.cz

facebook

 

Vstupenky na debatu vám budeme zasílat na Váš email, zkontrolujte prosím, že jste ho do formuláře uvedli správně!

Vložit komentář

Na projekt ještě nepřispěl nikdo, můžete být první!

Další projekty