sdílet darovat

Projekt Šance

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu:

Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 289 117 Kč z 289 474 Kč

99,88 %
Vybráno 99,88 %
Donátoři přispěli 178 688 Kč a Karel Janeček přispěl 110 429 Kč
SDÍLET NA

Počet sdílení: 0

Praha

Jejich postižení není vidět. Vyrůstají bez domova, v ústavech nebo na ulici. Jsou to kočovníci, kteří nikdy nepoznali lásku ani pořádný domov. Projekt Šance pomáhá dětem ulice už dvacet let. Pomáhá jim nejen jednorázově, ale především se snaží o to, aby se dokázaly postavit na vlastní nohy.

Projekt Šance se liší především svým přístupem ke všem svým klientům. Jeho zakladatel, László Sümegh, který stojí za projektem od svého počátku, vyznává jednoduché motto: není umění někomu v nouzi dát najíst, ale naučit ho na jídlo si vydělat.  Jeho klienti se tak dostávají z nelehké životní situace do Domu šance, pracovních a terapeutických dílen a učí se věcem, které jim pomáhají znovu nastartovat jejich život. Podávají pomocnou ruku tam, kde je to opravdu potřeba – při učení pracovní morálky, povinností, hledání nového domova ale i nového zaměstnání.

Projekt Šance si za své dvacetileté působení podařil vybudovat nejen silnou základnu stálých podporovatelů, ale také známých osobností, které umí vyjádřit soucit a osud mladých lidí jim není lhostejný. Mezi ně patří například Marta Kubišová, Táňa Fischerová nebo Marie Rottrová.

Podpořte i Vy Projekt Šance a ukažte dětem i mladým lidem, že jejich osud nemusí být zpečetěn a že mají opravdu i druhou ŠANCI!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další projekty