sdílet darovat

Pošli to dál!

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Michaela Stachová

stachova@krasapomoci.cz
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 69 606 Kč z 63 504 Kč

109,61 %
Vybráno 109,61 %
Donátoři přispěli 45 347 Kč a Karel Janeček přispěl/a 24 259 Kč
SDÍLET NA

Praha

Předevčírem nás někdo vykradl. Kancelář neziskové organizace Krása pomoci, která pomáhá seniorům. Škodu policie odhadla na 75 000 Kč. Vedle toho jsme přišli o důvěru a pocit bezpečí. Víme, že materiální věci se obnoví, ale ohromně nás mrzí to, že každá koruna, o kterou jsme přišli, byla darem od lidí, kteří chtěli někomu pomoct. To, co nás ale posiluje, jsou vzkazy podpory nejen od lidí, ale také od jiných neziskových organizací. Ti, kteří sami potřebují pomoc, nám svou pomoc nabízejí a chtějí se s námi podělit o výtěžek z jejich akcí. Není tohle symbol dobra a lidskosti? I když někdo sám potřebuje pomoct, najde v sobě sílu pomoci někomu jinému. Tyhle nabídky nás inspirovaly k tomu, abychom přijali nabídku Nadačního fondu pomoci Karla Janečka a společně vyhlásili sbírku na částku, o kterou jsme přišli. Výtěžek si ale nenecháme. Pošleme ho dál. Někomu, kdo ho potřebuje. Tak společně něco tak špatného, jako je loupež, přetavíme v něco pozitivního. 

Vybrali jsme si příběh Petra, kterému pomáhá Konto bariéry. Petr potřebuje závěsný systém, protože je po pádu z koně upoutaný na invalidní vozík. Závěsný systém mu velmi usnadní život při přesunech z lůžka na vozík. 

Pojďme ukázat, že všechno zlé je k něčemu dobré a že záleží jen na nás, jak se k negativním věcem postavíme. Nabídka pomoci od jiných neziskovek a spolupráce s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka i s Kontem bariéry nás naplňuje vírou, že svět je pořád v pořádku. A že díky spolupráci ho ještě zlepšíme. Teď Petrovi. 

Děkujeme. 

Tým organizace Krása pomoci

 

Zde je příběh Petra:

Jmenuji se Petr, je mi 52 let. Během vyjížďky jsem spadl z koně a poškodil si krční obratel. Diagnózou jsem spastický tetraplegik. Prošel jsem si různými zdravotními zařízeními, až jsem v roce 2013 zakotvil v malém penzionu pro seniory v Kosoři, neboť potřebuji 24 hodinovou péči. Od večera do rána potřebuji polohovat po třech hodinách, od dopoledne sedím v invalidním vozíku u počítače, nebo podnikám různé aktivity.

Přesuny z a do vozíku zatím zvládáme fyzicky, ale při mé spasticitě zad (svalové ztuhlosti) je to stále těžší. Při návštěvě Centra Paraple jsem měl možnost vyzkoušet speciální stropní zvedací zařízení. Při přesunu z lůžka na vozík mě zařízení pomalu krásně nastavilo do polohy na vozík a i z vozíku do postele, je to bez námahy pro mne i okolí.

Žádost o příspěvek na kompenzační pomůcku mi Úřad práce bohužel zamítnul, proto se obracím na dárce. Jsem rozvedený a s přítelkyní mám dvě nezletilé dcery.

Děkuji vám za jakýkoli příspěvek, zvedací zařízení by mi velice ulehčilo život.

Vložit komentář

Na projekt ještě nepřispěl nikdo, můžete být první!

Další projekty