sdílet darovat

Pošlete asistenty do Lázní!

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Radka Soukalová

radka.soukalova@benediktus.org
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 132 349 Kč z 111 132 Kč

119,09 %
Vybráno 119,09 %
Donátoři přispěli 89 897 Kč a Karel Janeček přispěl/a 42 452 Kč
SDÍLET NA

Vysočina

nové video zde

Jiřího schopnost verbálně komunikovat a rozumem chápat je omezená. S Jiřím si popovídáte jazykem srdce, řečí těla. Jiří neřekne slova, neodpoví na jednoduchou otázku, není schopen samostatného života bez pomoci, je mu 45 let a má krásnou duši/povahu. V komunitě žije spolu s dalšími 4-5 klienty již řadu let a potřebuje pomoci, aby mohl, obklopen 24 hod denně asistenty, i nadále v klidu, bezpečí, lásce a přátelství rozvíjet své dovednosti a žít zde dospělý život. Součástí komunity ARCHA Benediktus je dalších 12 osob s postižením, které jsou s námi od pondělí do pátku přes den, zaměstnáváme také v chráněných dílnách 10 osob se změněnou pracovní schopností.

A jak to bylo s Jirkou? Před mnoha lety nás oslovila maminka Jirky s tím, že měla jedno veliké přání – přála si nějaký dům, kde by mohl Jirka žít. Nechtěla, aby skončil v ústavu. A tak jsme se spřátelili a Jirka s námi trávil prázdniny a 2-3 dny v týdnu. Přišla však i doba, kdy nebylo jisté, co s Jirkou bude. Velmi se mu zhoršil zdravotní stav a přes závažné fyzické obtíže byl nakonec hospitalizován. Díky pomoci asistentů, ve spolupráci s rodinou Jirky, se podařilo nemoc překonat. Po chirurgickém zákroku, nastavení návazné zdravotní péče, úpravě životosprávy a proběhlé rehabilitaci, se začal Jiří vracet do života. Začal znovu navštěvovat Benediktus, hýbat se a chodit (nakonec odhodil i berle). Letos Jirka na Modletíně bydlí již 5 rokem, je pevnou součástí a oporou v komunitě. Jirka je důkazem toho, že tu nejsme,   abychom přežili a dožili, ale abychom objevili své dary a schopnosti, pracovali na sobě tak, jak nejlépe dovedeme, pečovali o sebe a druhé, cítili a dávali radost… tady a teď. Jirka by nebyl takový jaký je nesdílet život v komunitě, obklopen 24 hod denně asistenty, přáteli, průvodci, všemi členy komunity.

 Benediktus své služby poskytuje 18 let, Jirka je s námi po většinu času, vstupujeme spolu do zralé dospělosti. V současné době zvládáme péči o naše klienty s vypětím všech organizačně-logistických sil, nemůžeme přijmout dlouhodobé dobrovolníky ze zahraničí, jelikož pro ně nemáme zázemí.  Naši stávající asistenti odpočívají v provizorních prostorách, vypětí a únava bývá někdy veliká. Zároveň se však cítíme silní a zkušení na to, abychom pokročili dále, radujeme se spolu za každý den. Chceme to dobré a to co umíme, předávat dalším.  Věříme v rozšíření naší komunity a přijímáme to jako výzvu. Chtěli bychom vybudovat zázemí pro asistenty, terapeutické dílny a další pokoje chráněného bydlení. V první fázi potřebujeme získat 900 000,- Kč na vybudování zázemí pro asistenty, a to v budově bývalých Lázní. Prvních 111.132 Kč bude použito na dofinancování vytvoření přístupu do objektu (nyní jen žebřík, cílem je mít lávku pro klienty a venkovní schodiště). Následně postavíme zděné příčky a na „strop“ přízemí navezeme izolační hmotu, která nám umožní se pohybovat po celém podkroví. Pošlete-li nám více, rozvedeme elektřinu a vodu, uděláme dřevěnou podkladu v pokojích pro asistenty, omítneme stěny, instalujeme střešní okna, uděláme podhledy s izolací i topením, dáme dveře a už jsme skoro ve finále :o).

Obracíme se na Vás s prosbou o jakoukoli finanční pomoc. Staňte se i Vy součástí příběhu Benediktu, příběhu Jirky a dalších členů komunity, umožněte vybudovat zázemí pro asistenty. Darujte nám tolik, kolik si můžete dovolit. Přispějte nám, každá Vaše koruna se počítá. Finanční dary směřující přes kampaň Nadačního fondu pomoci Karla Janečka se zvýší o zlatý řez, kdy ze 100 Kč bude hnedle 161,8 Kč. Zajímavá kouzla. Děkujeme za ně. Děkujeme za pomoc, bez Vás toto nedokážeme. Jako poděkování, pošlete-li částku 46.656 Kč či více, Vás zveme na 4 dny/3 noci do Roubenky v Modletíně (mimo víkendy a prázdniny). V okolí je nádherná příroda lákající k výletům a odpočinku, úplný ráj na zemi, uvidíte, pocítíte.

Děkuji Vám za čas věnovaný tomuto zkrácenému příběhu Jirky … a Benediktu.

Děkuji za soucit a hrdost a odvahu. Děkuji za Vaši podporu.

Web: http://www.benediktus.org/

FCBook: https://www.facebook.com/LarcheBenediktus/

Instagram: https://www.instagram.com/larche_benediktus/

nové video zde:   Jirka - poděkování dosavadním dárcům video zde      

Vložit komentář

Na projekt ještě nepřispěl nikdo, můžete být první!

Další projekty