sdílet darovat

Oběť nepozorného řidiče

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu:

Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 150 672 Kč z 96 000 Kč

156,95 %
Vybráno 156,95 %
Donátoři přispěli 114 000 Kč a Karel Janeček přispěl 36 672 Kč
SDÍLET NA

Počet sdílení: 0

Benátky nad Jizerou

Před čtyřmi lety se Pavlovi i jeho rodině doslova obrátil život na ruby. Na ulici ho jako chodce srazil nepozorný řidič. Kromě zlomenin, tržných ran, poranění břicha a otoku plic utrpěl Pavel i rozsáhlé poranění mozku a lebky. Jeho zdravotní stav byl tak vážný, že mu lékaři Motolské nemocnice nedávali moc nadějí na přežití. Podstoupil několik náročných operací, ale jeho zdravotní stav provázely mnohé komplikace. Ani lékaři tehdy nevěděli, jak se bude jeho stav vyvíjet, a pro Pavla i jeho rodinu začal dlouhý a náročný životní boj.

Pavlova maminka musela dát výpověď v práci, aby mohla synovi poskytnout tolik důležitou péči. Začal nekončící kolotoč rehabilitací a logopedických cvičení. Dnes je Pavel na vozíku, ochrnutý hlavně na pravou polovinu těla, špatně vidí na pravé oko. Díky rodičovské a lékařské péči se naučil znovu jíst a pít, vnímá své okolí, pozná celou rodinu a snaží se spolupracovat při cvičení.

Pavlovi v jeho současném stavu hodně pomáhá terapie Klim Therapy v sanatoriu, kde se učí sedět i chodit. Tato léčba mu velmi prospívá, ale bohužel ji nehradí pojišťovna a pro jeho rodinu je to velká finanční zátěž.

Právě kvůli tomu chtěl Pavlovi pomoci také sedmnáctiletý Tomáš, který pro něj chtěl uspořádat veřejnou sbírku v rámci soutěže s Českým Ježíškem. Na Tomášův soutěžní projekt se můžete podívat zde. Jeho práce se nám natolik líbila, že otevíráme projekt, který může Pavlovi pomoci udělat další důležitý krůček.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další projekty