sdílet darovat

Dětské krizové centrum v projektu Oběti trestných činů

  • Projekt
  • Novinky
  • Komentáře

Organizátor projektu: Petra Melingerová

melingerova@ditekrize.cz
Projekt byl ukončen

Čas do konce: Projekt byl ukončen

Vybráno: 275 319 Kč z 400 000 Kč

68,83 %
Vybráno 68,83 %
Donátoři přispěli 170 160 Kč a Karel Janeček přispěl 105 159 Kč
SDÍLET NA

Počet sdílení: 0

Praha

Zasloužím si bití?

Dříve se říkalo, že papír snese všechno, dnes je to spíše internet, který nám pomáhá se z některých situací vypsat… Na chat Linky důvěry chodí právě takové zprávy, jaké je těžké říci nahlas. Ozývá se desetiletý chlapec:,,Dobrý den, rád bych se s vámi poradil. Doma mě často bijí. Já to chápu, protože nemám tak dobré známky, jak by si rodič přál. Jsem nešikovný, padají mi věci a něco rozliju…. Jenže to pěkně bolí. Dřív ty rány měly nějaký důvod, ale dnes už nás bije jen tak. A nejvíc mi vadí, že to odnáší i nejmladší ségra. Chtěl bych, aby vše bylo jako dřív, dokud se naši nerozvedli.“ Pracovnice Linky důvěry zjišťuje, že chlapec a jeho sourozenci ve věku 5 a 7 let jsou trestáni skoro denně. Kluk zmiňuje také kopání a bití páskem. Pracovnice ho ubezpečuje, že nikdo nemá právo se k nim takto chovat. Po nějaké době povídání chlapec přiznává, že přemýšlí o útěku z domova. Nakonec se rozhodne říci své jméno, přestože má obrovský strach, co bude dál. Pracovnice vysvětluje, jak bude postupovat.

V tuto chvíli už je možné společně s Jirkou oslovit orgán sociálně právní ochrany dětí. Dětské krizové centrum poskytuje odborné ambulantní služby a tak převezme chlapce do dlouhodobější péče. Je ale nutné postarat se o všechny ohrožené sourozence. V centru pracuje s každým z nich jiný psycholog. Každé dítě má právo mít svého terapeuta jen pro sebe, má právo na pomoc, která bude zcela nezatížená okolnostmi a vztahy. Psychologové a sociální pracovnice DKC zapojují celou Jirkovu rodinu do postupného ozdravného procesu a budou ji dlouhodobě sledovat, aby jí pomohli upevnit dosažené pozitivní změny. Cílem je ochrana dětí, nastavení realističtějších očekávání rodičů a zavedení nových pravidel v rodině, podpora rodiče v přijetí nových výchovných postupů, a to bez fyzických trestů, s využíváním pozitivní motivace.

Takhle pracuje dětské krizové centrum už téměř 25 let. Vzniklo jako první takové centrum svého druhu. Prvotním cílem DKC je naplňování potřeb, ochrana práv a oprávněných zájmů ohrožených dětí. Podpořte Dětské crizové centrum v naší velké crowdfundingové sbírce v rámci projektu Oběti trestných činů! 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další projekty