sdílet sdílet

Nadační fond pomoci se stal sponzorem bezbariérového autobusu

Nadační fond pomoci se stal sponzorem bezbariérového autobusu

Vážení,

ráda bych Vám touto cestou vyjádřila velké poděkování za Vaši podporu naší sbírky na bezbariérový autobus.

 

Jedličkův ústav a školy (JÚŠ), který byl založen již v roce 1913, poskytuje svým žákům a klientům s tělesným postižením nejen kvalitní vzdělání a přípravu na budoucí povolání, ale organizuje pro ně i řadu aktivit a výletů, ke kterým využívali téměř 20 let starý autobus Karosa. Nadace Jedličkova ústavu proto v roce 2012 zahájila veřejnou sbírku na koupi nového autobusu, nazvanou „Jezdím pro Jedličkův ústav“. Ten představuje v podstatě jediný způsob, jakým je možné dopravit větší skupinu osob s handicapem na kulturní, sportovní či jakoukoli jinou událost.

Sbírka mohla být díky příspěvkům dárců, od fyzických osob až po firmy a organizace, 20. dubna 2015 úspěšně ukončena s celkovým finančním výnosem 4 942 755,40 Kč a nový autobus mohl být zakoupen v únoru letošního roku. Chybějící částku do celkové ceny autobusu uhradila Nadace Jedličkova ústavu z vlastních zdrojů.

Novým autobusem pro Jedličkův ústav a školy je Scania OmniExpress 360 osazený třináctilitrovým motorem Euro 6 bez EGR o výkonu 410 k. Celková kapacita autobusu je tvořena 24 standardními sedadly, 20 vyměnitelnými sedadly a 6 místy pro vozíky. Pro nastupování vozíčkářů je pak vůz vybaven elektrickým výtahem Mega Lift.

Nový bezbariérový autobus byl předán dětem Jedličkova ústavu a škol (JÚŠ) na slavnostním křtu, který proběhl v areálu JÚŠ dne 30. dubna 2015. Žáci a zaměstnanci měli možnost navrhnout jména a zvítězil RUDOLF. Jsme rádi, že autobus ponese jméno zakladatele Jedličkova ústavu.

Děkujeme Nadačnímu fondu pomoci, že významně přispěl na realizaci tohoto projektu.

Děkujeme, že jste nám pomohli dojet do cíle!

Irena Fodorová
výkonná ředitelka
Nadace Jedličkova ústavu

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *