sdílet sdílet

Andrea Kerestešová: Čím zajímavější kampaň, tím víc dokáže oslovit

Andrea Kerestešová: Čím zajímavější kampaň, tím víc dokáže oslovit
Andrea Kerestešová patří mezi mladé herečky, které se zajímají o život i společnost kolem sebe. Už několikrát podpořila různé neziskové organizace i charitativní projekty. Na důležitém projektu ale spolupracovala už i s naším Nadačním fondem, a to v rámci velké kampaně na pomoc obětem trestných činů. Málokdo možná ví, že Andrea je kromě hrání ve filmech a seriálech skvělou fotografkou a opravdu renesančním člověkem s uměleckým cítěním. Věděli jsme, že nový web musíme odstartovat něčím velkým! A že se nám povedl rozhovor právě s Andreou, to za velkou věc určitě považujeme.

 

Setkala jste se ve svém blízkém okolí s obětí podvodu, agrese nebo iracionální byrokracie? Jakou pomoc byste jim Vy osobně poradila nebo doporučila?

 

Naštěstí jsem se s ničím takovým ve svém úzkém okolí nepotkala, ale slýchávám o různých případech. Nejvíc důležité je myslím uvědomit si skutečnost a začít s ní pracovat. Důležité je začít o tom mluvit, nebát se a hledat vhodnou komunikaci s obětí i agresorem.

 

Máte pocit, že v dnešní online internetové době je pro lidi jednodušší zažádat o pomoc nebo ji najít, nebo je zde naopak pro lidi více nástrah?

 

Samozřejmě, díky internetu se i já často dostanu k pomoci. Doba je otevřena informacím. Na druhé straně je pravda, že je potřeba rozlišovat, kde hledat pomoc a nedostat se do dalších problémů.
Spolupracovala jste například i s Nadací Terezy Maxové, na kampani Mlčení bolí nebo právě i s naším Nadačním fondem pomoci. Myslíte, že by se do takových projektů mělo zapojovat více známých osobností?

 

Ano, díky známým osobnostem se o problematice dozvídá široké spektrum lidí. Taky ale hlavně platí -čím víc zajímavá kampaň, tím víc dokáže oslovit.

 

Nejen v ČR se už naplno rozjel crowdfunding, moderní financování. Na tomto principu funguje řada komerčních serverů jako Hit Hit, ale i například NFP. Co si o něm myslíte, vidíte v tom budoucnost? 

 

Považuju to za skvělý nápad, je to totiž jaksi osobnější. Lidé, kteří přispívají, mají možnost monitorovat průběh a být tak součástí projektu. A to je pak v závěru přínosné nejen pro daný projekt, ale taky pro jedince jako takového.
Co by Andrea popřála Nadačnímu fondu do dalšího roku, je hlavně motivace, síla nepolevit v pravdě a upřímnosti, odvaha otevřeně mluvit a také co největší přínos pro všechny, kteří to skutečně potřebují.

 

 

 

1 komentář

  1. Dobrý večer,
    to vše je hezký, ale prosím o radu kam se obrátit, když úřady svoji práci nekonají, naopak dítě týrají? Soud, OSPOD… Prosím o radu a pomoc, případně i zveřejnění. Kramperová

Vložit komentář