Covid: Manipulace strachem a ohrožení dětí

05. října 2021

Když jsem ve svém blogu Děti jsou to nejcennější co máme vysvětloval, že zavření škol je součin neracionality, zbabělosti a hlouposti, tedy dokonce třetí mocnina špatnosti, skutečně jsem nečekal, že v krátké době budeme svědky ještě horší zhůvěřilosti. Covidoví inkvizitoři dnes chtějí očkovat proti Covidu již děti od pěti let, někteří dokonce i kojence.

Přitom víme, že samotný covid životy ani zdraví dětí neohrožuje, až na absolutní výjimky (které bychom naočkovali). Jak vůbec může někdo chtít experimentovat s imunitou našich dětí vakcínou, kterou děti nepotřebují? Jsme opravdu ochotni kvůli svému strachu nebo dokonce jen za cenu svého pohodlí ohrozit zdraví našich dětí?

Strach ze smrti, strach o vlastní život, o vlastní bezpečí a pohodlí, strach z neznámého. Strach vždycky byl a stále je obrovskou hybnou silou. Právě manipulace strachem může způsobit, že někteří nebudou váhat sáhnout až k totalitním represím, k obětování svobody a zdraví druhých. Manipulace strachem může vést až k tomu nejhoršímu, co bych si dříve ani nedokázal představit: k účelovému ohrožení vlastních dětí.

VÍCE ČTĚTE ZDE